W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne . Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju projektach na temat zdrowego odżywiania oraz właściwej diety. W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych uczniów klas pierwszych 13.11.2018 roku odwiedziły przedstawiciele z kliniki stomatologicznej Perfekt  Smile wraz z wróżką    Zębuszką.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą na temat higieny jamy ustnej , omówienie zasad mycia zębów , przedstawienie akcesoriów niezbędnych do dbania o higienę jamy ustnej , zapoznanie z podstawową wiedzą na temat próchnicy , przedstawienie związku między dietą , a zdrowiem zębów , a także oswojenie z wizytą w gabinecie dentystycznym , zapoznanie z pracą lekarza stomatologa oraz wykonywanych przez niego zabiegów , uświadomienie uczniom konieczności regularnych kontroli u lekarza dentysty.  Panie przeprowadziły pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów . Na koniec wizyty dzieci otrzymały dyplomy oraz krzyżówki , a także zrobiły wspólne zdjęcie z wróżką  Zębuszką . Wizyta pań odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła uczniów. Na koniec dzieci powiedziały , że będą teraz systematycznie odwiedzać gabinety stomatologiczne i dbać o higienę jamy ustnej.