13.11.2018 roku w klasie I c odbyła się lekcja pokazowa dla rodziców . Uczniowie klasy wraz z wychowawcą zaprosili rodziców , żeby pokazać pracę uczniów na zajęciach lekcyjnych . Tematem zajęć były symbole narodowe Polski. Uczniowie pracowali przy użyciu tablicy interaktywnej .

Wysłuchali katechizmu polskiego dziecka oraz piosenki Ewy Bem" W domu ojczystym"   Niezbędna również okazała się  mapa Polski na której wyszukiwali swoje miasto  oraz zaznaczali Brodnicę na mapce w zeszycie . Do zeszytu również wklejali symbole narodowe godło oraz flagę . Podjęli próbę kodowania flagi  za pomocą kubeczków. Zaśpiewali piosenkę młodego patrioty. Na koniec zajęć stojąc na baczność wraz z rodzicami odśpiewali hymn narodowy . Uczniowie na zajęciach pracowali bardzo chętnie , Lekcja przebiegała w miłej atmosferze . Po krótkiej przerwie wraz z rodzicami przeszliśmy do auli gdzie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami malowali plakaty na temat Moja Ojczyzna . Zajęcie było bardzo ciekawe . Podobało się zarówno dzieciom jak i rodzicom . Niektórzy rodzice śmiejąc się powiedzieli , że  powrócili do wspomnień z lat dziecięcych . Na sali powstały arcydzieła . Dzieci oraz rodzice bardzo zaangażowali się w stworzenie ciekawej pracy plastycznej . Na koniec stwierdziliśmy , że zajęcie tego typu warto powtórzyć ale w plenerze.