Na zaproszenie Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz nauczycieli bibliotekarzy dnia 18 października 2018 r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Kupczyk i nauczycielem bibliotekarzem panią Ewą Dudzińską uczestniczyli w spotkaniu, na którym odbyła się prezentacja części dorobku artystycznego pani Jolanty Motylińskiej.

         Pani J. Motylińska jest malarką, ilustratorką i autorką książeczek z wierszami dla dzieci. Ponadto zajmuje się fotografią, o czym mogliśmy przekonać się podczas prezentacji zdjęć. Autorka zaprezentowała dzieciom swoje wiersze pochodzące z czterech tomików poezji „Wiersze i wierszyki, które polubią smyki.”

Recytacja wybranych wierszy wzbogacona była prezentacją multimedialną, która przybliżyła uczniom twórczość artystki.

      Na spotkanie pani Motylińska przygotowała różne zagadki i zabawy muzyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.