W dniu 26.05., w Brodnicy odbył się „Festyn Małych Ojczyzn z Królewną Anną Wazówną”, w którym wzięła  udział również nasza szkoła. Na stoisku przygotowanym przez naszych nauczycieli stanęła fotobudka z portretem Anny Wazówny i hasłem promującym szkołę: "Gdyby Anna dzisiaj żyła, to do "Dwójki", by chodziła".

Uczestnicy festynu bardzo chętnie fotografowali się przy naszej Annie. Ponadto stoisko oferowało rozrywki umysłowe i łamigłówki takie, jak wykreślanki i krzyżówki związane z życiem i działalnością Anny Wazówny. Dla najmłodszych przygotowano stolik do rysowania i klocki do zadań specjalnych. Dla każdego odwiedzającego nasze stoisko były cukierki oraz ulotka promująca naszą szkołę. Goście Festynu bardzo chętnie przystawali i rozwiązywali zagadki, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się klocki, z których trzeba było zbudować jak najwyższą wieżę oraz kącik rysowniczy - dziewczynki wykonały wiele portretów Anny. Nauczycieli na stoisku wspomagał Igor Woźniak z klasy 6b.