Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy  IVc, Va, Vb, VI c i VII c przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie.

Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Akademia ta przybliżyła nam historię dotyczącą tego ważnego dla Polski  wydarzenia oraz przypomniała uczniom, że „konstytucja jest to ustawa zasadnicza określająca ustrój państwa, organizację naczelnych organów państwowych oraz podstawowe prawa i obowiązki obywateli”.

Ewa Jasińska