12.03. uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w zajęciach, w brodnickiej Astrobazie.
Tego dnia pogoda nie dopisała, ale to nie przeszkodziło w przeprowadzeniu fantastycznych zajęć przez pracowników Astrobazy: Panią Agnieszkę Sternicką i Pana Piotra Biegajskiego. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem lekcji o astronomii, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Księżycu, planetach i gwiazdach, obejrzeli zdjęcia wykonane przez Pana Piotra. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań na które odpowiadali opiekunowie Astrobazy, ale także dzieci ochoczo odpowiadały na zadawane im pytania. Następnie przyszedł czas na obejrzenie sprzętu znajdującego się w Astrobazie. Uczniowie mieli możliwość bliskiego przyjrzenia się teleskopom i poznania  ich działania.
Po wyjściu z budynku Astrobazy, czwartoklasiści wymieniali się spostrzeżeniami i ciekawostkami, które usłyszeli podczas zajęć, byli bardzo zadowoleni ze spotkania.
Dziękujemy prowadzącym  za niezwykłą lekcję dotyczącą Kosmosu.
Opiekunowie:
Ewelina Rozpierska, Elżbieta Kapusta, Beata Godlewska