19.03. Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w zajęciach w Astrobazie, w Brodnicy. Tym razem udział w lekcji astronomii wzięła udział klasa IV F.
Tego poniedziałkowego wieczoru niebo było bezchmurne. Pogoda sprzyjała obserwacji rozgwieżdżonego nieba, dlatego zaraz po przywitaniu się z opiekunami Astrobazy panią Agnieszką Sternicką i Panem Piotrem Biegajskim uczniowie zostali zaproszeni do wejścia na samą górę budynku w celu obserwacji wieczornego nieba. Pan Piotr specjalnym laserem pokazywał na niebie różne widoczne tego dnia gwiazdozbiory, Księżyc oraz Wenus. Dzieci dowiedziały się po czym poznawać poszczególne gwiazdozbiory. Kolejnym etapem  lekcji było wejście pod kopułę Astrobazy, gdzie znajduje się największy teleskop w obiekcie. Uczniowie mogli zobaczyć Wenus i Księżyc. Wenus przypominała świecącą plamę, natomiast Księżyc, choć tego dnia był cieniutkim rogalikiem (miał dopiero trzy dni) zrobił naprawdę ogromne wrażenie na uczestnikach zajęć.
Dziękujemy prowadzącym  za niezapomnianą  lekcję astronomii.
Opiekunowie:
Ewelina Rozpierska, Joanna Kruzińska, Żaneta Kuśmierz