Z okazji Europejskiego Dnia Języków, którego obchody ustanowione są na dzień 26 września, w klasach od I do VII, podczas lekcji języka angielskiego zostały przeprowadzone zajęcia „Learning English is fun”.

Celem tych lekcji było:

- popularyzacja języka angielskiego  i motywowanie do jego nauki,

- rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim,

- uświadomienie uczniom dlaczego warto uczyć się języków obcych,

- wskazanie uczniom ciekawych sposobów samodzielnej  nauki języka.

Lekcje zaczęły się od dyskusji na temat „Dlaczego warto uczyć się języków i w jaki sposób można samodzielnie uczyć się ich poza szkołą?” Uczniowie klas V, VI przygotowali się wcześniej do dyskusji na ten temat- wykonali w grupach plakaty, które zaprezentowali podczas lekcji.

Dzieci mogły obejrzeć prezentacje multimedialne i dowiedzieć się ciekawych informacji na     temat języków europejskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o krajach europejskich, w którym uczniowie  sprawdzili swoje wiadomości na temat języków, kultury, obyczajów, historii czy geografii innych krajów.

W klasach I-III lekcje odbyły się w formie zabawy- uczniowie grali w interaktywne gry leksykalne.

Uczennice klasy VD oraz uczniowie klasy VIA nagrali filmiki w języku angielskim i włoskim, w których przedstawili dlaczego warto uczyć się języków.