20 czerwca upłynął w naszej szkole pod znakiem fauny. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły „te kudłate, te łaciate, pręgowane i skrzydlate”. Dzień Zwierzaka to projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę Va. Pomysłodawcą tego wyzwania klasowego był Eryk Ciarkowski.

Projekt obejmował wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej „Dwójki”. Wszystkie zadania, quizy, konkursy, krzyżówki i kolorowanki przygotowywali uczniowie Va. Przedszkolaki, pod opieką Jasia Kaliszewskiego i Huberta Kulwickiego malowały paluszkami zwierzęta domowe, które wyszukał dla nich Adrian Błaszczyk. Klasy I-III opracowywały plansze tematyczne „Zwierzęta różnych kontynentów”. Pomagali im Karolina Jasińska, Małgosia Śmiecikowska, Maja Kołakowska, Kacper Lewiński, Patryk Złotopolski, Hubert Jarzębski, Dawid Kozłowski. Uczniowie klas IV wypełniali metryczki ulubionych zwierząt, korzystając z różnych źródeł informacji. W zadanie wprowadzili ich Eryk Ciarkowski i Bartek Zieliński. Klasy V musiały wykonać projekt- model „Eko – Zwierza” z odpadów i śmieci, a klasy VI tworzyły lapbooki na temat wybranych gatunków zwierząt. W holu szkoły Zuzia Blank i Ola Straszewska prowadziły potyczki krzyżówkowe i quizy oraz oceniały prace.

Dodatkowo przez kilka dni dzieci zbierały karmę i akcesoria dla zwierząt, które zostały przekazane do schroniska dla zwierząt.

Naszą szkołę odwiedzili też goście specjalni. Klasy II, III i VI miały spotkanie z weterynarzem p. Marcinem Brążkiewiczem. W klasach IV leśniczy p. Hubert Malina opowiadał o życiu zwierząt w lesie. Natomiast klasy V odwiedził p. Andrzej Ciarkowski – tata Eryka- który przyprowadził ze sobą 2 malamuty – championy ze swojej hodowli. Bonita i Jaksa podbiły serca dzieci i nauczycieli.

A jak to wyglądało w praktyce – zobaczcie sami w galerii zdjęć wykonanych przez Julię Gołaś i Zosię Żyłę.

Wszystkim uczniom klasy Va zaangażowanym w realizację „Dnia Zwierzaka” w naszej szkole - dziękujemy!

Marzanna Kłosowska i Lucyna Krajnik