22 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XVII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych były słowa Stanisława Moniuszki: „to co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli podobać się nie przestanie.” Konkurs był doskonała okazją, by zapoznać się lub przypomnieć jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze, które możemy odnaleźć w twórczości poetów i pisarzy.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Do rywalizacji recytatorskiej przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, Zbicznie, Brodnicy, Świeciu nad Osą, Płowężu, Osieku i Jabłonowie Pomorskim.

W tematykę konkursu zaproszonych gości i uczestników wprowadził montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim. Przed jury w składzie: przewodniczącą Justyną Prajs – Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Anną Bzową – lokalną poetką i Małgorzatą Modrzejewską – nauczycielką - bibliotekarką z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim  stanęło nie lada wyzwanie, gdyż poziom wygłaszanych tekstów przez uczestników konkursu był bardzo wysoki, a łącznie zaprezentowało się 68 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali:

Weronika Ostrowska VII c

Michał Safian VI c

Ewa Ziemlewska V d

Zofia Konicka V d

Bartosz Andrzejewski IV a

Aleksander Ziemlewski IV a

Wiktoria Kucach II d

Miło nam poinformować, iż Zofia Konicka zajęła III miejsce w kategorii klas IV – V, a Wiktoria Kucach II miejsce w kategorii klas I – III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!