Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Tygodniu Planowania Kariery, którego celem było wspieranie uczniów w wyborze przyszłego zawodu, dostrzeganie kompetencji i talentów młodych Polaków oraz zapoznanie ze specyfiką różnych zawodów. Uczniowie prezentowali stroje, przedmioty związane z danym zawodem, rozmawiali o zawodach w naszym otoczeniu, rozwiązywali zagadki i rebusy oraz przygotowywali plakaty   zawierające informacje o różnych zawodach.

 

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy zajmującej się produkcją mebli tapicerowanych „SITS” w Brodnicy. Wizyta rozpoczęła się prelekcją o historii firmy oraz informacją dotyczącą współczesnych wymagań odnośnie zatrudnienia. Następnie młodzież została oprowadzona po poszczególnych działach w celu zapoznania się z procesem produkcji i tym samym była to możliwość obserwacji różnych stanowisk pracy oraz różnych zawodów. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich na koniec wycieczki były upominki w postaci kolorowych poduszek, jak również długopisów z logiem firmy.

 

Kolejnym wydarzeniem dla uczniów klas ósmych była wizyta pani pedagog i doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy, która zaproponowała wyświetlenie projekcji filmu „Wybieram szkołę, wybieram zawód”. Materiał ten dotyczył bardzo istotnych wskazówek, jakimi należy się kierować wybierając szkołę ponadpodstawową. Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w tym wydarzeniu.

 

Również w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Planowania Kariery odbył się konkurs plastyczny   pt. "Zawody na moim lokalnym rynku pracy". Uczniowie przygotowali bardzo atrakcyjne, twórcze, ciekawe i pomysłowe prace, które zostały wyeksponowane na szkolnej gazetce. Ponadto wcześniej zostały opracowane ankiety dla rodziców uczniów klas ósmych o tematyce zawodoznawczej, których wyniki przedstawiono w formie graficznej i umieszczono na szkolnej gazetce.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Planowania Kariery w naszej szkole.

Organizatorzy