To hasło, które przyświecało akcji charytatywnej dla bezdomnych zwierząt z brodnickiego schroniska „Reksio”, zorganizowanej, jak co roku w naszej szkole. Podczas trwającej w dniach 15.11.2018 - 22.11.2018 akcji uzbieraliśmy 255kg karmy suchej dla psów i kotów, 68 sztuk karmy w puszkach, 26 saszetek i przekąsek, 131 opakowań makaronu, a ponadto mnóstwo koców, ręczników, poduszek i kołder, jak również voucher na zabieg w gabinecie weterynaryjnym i wiele innych akcesoriów.

 

Ponadto uczniowie z klasy 6b: Jessica Krzemińska, Julia Pietrzykowska, Cyprian Kamiński i Gracjan Zyra zbierali pieniądze na lekarstwa i leczenie zwierząt. Łączna kwota pieniędzy, wrzucanych do skarbonki przez uczniów i pracowników szkoły, wyniosła: 706zł 70gr.

 

W poniedziałek 26.11.2018r. te wszystkie dary zostały zawiezione do schroniska przez uczniów klasy 6b wraz z nauczycielami.

 

Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła, chociaż w ten symboliczny sposób, udzieliła wsparcia i przyczyniła się do poprawy bytu zwierząt pokrzywdzonych przez zły los i okrutnych ludzi.

Warto przypomnieć, że aktualnie w schroniskowych boksach brodnickiego „Reksia” przebywa ok. 130 piesków...to bardzo smutne:( Pomimo wielkiego zaangażowania wszystkich pracowników schroniska, którzy dokładają wszelkich starań, aby zwierzętom niczego nie brakowało, to One, z wielką tęsknotą i często łzami w oczach, czekają na ciepły dom i miłość troskliwych opiekunów... Może to właśnie Ty będziesz tym, który im to ofiaruje?...