W dniach 1.10-3.10.2018r.  brodnicka Szkoła Podstawowa nr 2 miała niezwykłych gości, a wszystko to było związane z realizacją projektu Erasmus+ „Nie pasujący do…”/ „The odd one…IN ! W tym czasie nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego związanego z tematyką projektu, w obecności Posła na Sejm P.Szramki, Dyrektora Szkoły, nauczycieli z Grecji, Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Rumunii oraz nauczycieli i uczniów zespołu projektowego brodnickiej dwójki.

Nagrodzeni uczniowie Julia Woźniak, Oliwia Majos, Patrycja Maćkowska i Bartosz Tylicki odebrali nagrody i dyplomy. Natomiast koordynatorzy i Dyrektor Szkoły otrzymali listy gratulacyjne od Posła Szramki za wysiłek złożony w podjęte działania w trakcie realizacji projektu. W kolejnych dniach nauczyciele z zagranicznych placówek uczestniczyli w realnym życiu szkoły. Między innymi mogli zapoznać się z formami i metodami pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii na zajęciach prowadzonych przez polskiego koordynatora projektu Marzenę Kaszyńską.