We wtorek 16 października w ramach projektu „ Zdrowo jem więcej wiem ” uczniowie klasy Ic wykonywali sałatki owocowo – warzywne . Przed przystąpieniem do zrobienia sałatki uczniowie mieli w domu na kartach pracy zadanie domowe.

Polegało ono na napisaniu przepisu na zdrową sałatkę z warzyw lub owoców . W związku z tym , że jest to pierwsza klasa zadanie dzieci miały wykonać wspólnie z rodzicami . Rodzice mogli napisać przepis , a dzieci narysować . Przy przygotowywaniu sałatek pomagały trzy mamy uczniów . Przyniosły również ugotowane warzywa oraz potrzebne owoce . Dzieci również w pojemnikach przyniosły wybrane przez siebie produkty . Przed przystąpieniem do pracy zwróciliśmy uwagę na bezpieczeństwo w czasie wykonywania zadania oraz na higienę pracy . Po przygotowaniu sałatki owocowej bo tą wszystkie dzieci wybrały do zrobienia nastąpiła degustacja . Następnie uczniowie wykonali sałatkę jarzynową , którą zanieśli rodzicom do domu . Lekcja bardzo podobała się dzieciom . Było dużo zabawy i emocji . W drugim semestrze zamierzamy przygotować wiosenne kanapki.