W piątek (14.09.18) w SP2 gościliśmy pana Marcina Krukowskiego uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro  w 2016 r. Jest to aktualny rekordzista Polski, mistrz Polski w rzucie oszczepem i aktualnie czwarty oszczepnik w Europie.

Na spotkaniu z uczniami nasz mistrz opowiadał o  początkach swojej kariery, o treningu oszczepnika i o planach na przyszłość.  Następnie na boisku szkolnym wykonał kilka pokazowych rzutów owacyjnie nagradzanych brawami przez uczniów. Kilkunastu uczniów pod nadzorem mistrza mogło również  wykonać rzuty prawdziwym  profesjonalnym oszczepem.

Na koniec można było zrobić  sobie zdjęcie z naszym gościem i uzyskać od niego autograf. Naszemu olimpijczykowi życzymy dalszych sukcesów sportowych.