Zapach lasu, szum morskich fal, gorący piasek i wędrówki górskimi szlakami, a także ciekawe przygody są już tylko wspomnieniem minionych wakacji… Wypoczęci, pięknie opaleni, uśmiechnięci i pełni energii uczniowie znów stanęli w progu naszej szkoły, aby zdobywać nowe wiadomości i umiejętności, aby się doskonalić i odkrywać to, co jeszcze nieznane…

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbyła się w dniu 3 września  na placu przed budynkiem szkoły ,gdzie zebrali się uczniowie z poszczególnych klas. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu Narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” . Następnie Dyrektor  szkoły Pan Bogumił Kupczyk, powitał  uczniów, rodziców i nauczycieli, jednocześnie zapewniając o otwartości na propozycje wszelkich działań, jak i zachęcając wszystkich do miłej współpracy.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego było niezwykłym i bardzo emocjonującym  przeżyciem  zwłaszcza dla najmłodszych uczniów - pierwszaków, którzy z bijącymi sercami, a co niektórzy ze łzami w oczach, stanęli przed naszą, kolorową szkołą… Trwało to jednak chwilę, ponieważ serdeczny uśmiech na twarzach Pań wychowawczyń: Krystyny Kaźmierczak, Justyny Lewandowskiej i Magdaleny Śliwińskiej zachęcał dzieci do pójścia w niezwykły świat nauki i zabawy.

Uwieńczeniem Inauguracji Roku Szkolnego było uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Brodnicy. Na zakończenie i poprawę humoru dzieci otrzymały słodkie upominki i udały się z wychowawcami do klas.

Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom z naszej „dwójki” wielu sukcesów, satysfakcji  i uśmiechu na co dzień. Powodzenia!